Korel Kubilay

Teknede kadın uğursuzluktur, diyenlere!

Çamaşır günü bu kadar güzel olur.

30 Nisan 2017

Bugün benim için özel bir gün.Teknemizi almaya karar verdikten ve anlaşmayı yaptıktan sonra merak içinde tekneyi tekrar incelemeye gelmiştik. Sevgili arkadaşlarımız Yeşim, Mehmet ve ikizleri ile karşılaşıp onları da tekneye davet ettik. Onlar ilk misafirlerimiz, bizim de tekneye ikinci kez girişimizdi. Yeşim’ lerin de teknesi karadaydı. Hep birlikte tekneyi incelerken iskele-kıç altındaki kabinde çok güzel bir kova bulmuştum. Ama kova değil başka bir şeydi bu? Kapaklı, şık ve içinde garip bir çalışma mekanizması olan!

Kovaya benzemiyor mu?

Mehmet hemen olaya el koyarak bunun bir kova değil 220 volt ile çalışan çamaşır makinesi olduğunu söyledi. Ne sevindim, ne sevindim… Fandangle’ ın bana hediyesiydi. Yaklaşık iki aydır yeni teknemizde yaşıyoruz ama bir türlü denemeye fırsatım olmadı. Ama bugün artık yeni oyuncağımla tanışma vakti geldi. Artık tamamen yerleştiğimize göre bu küçük kızla maceraya çıkabilirdim.

İşte, motoru.

Kullanma kılavuzunu inceledikten sonra, hemen gidip deterjanımı aldım. Aslında pek kafama yatmamıştı bu makine ama kalbimden gelen ses denemem gerektiğini söyledi. En fazla 15 dakika, en az da 6 dakikalık yıkama kapasitesi var. Tabii ki sıkma olayı Korel’ in bileklerinde.

Süpriz…

Hemen kullanma talimatlarına uyarak önce makinemi kurdum. Enerjisini bağladım, suyunu doldurdum, deterjanımı ekledim ve kobay olarak önce çoraplardan ve çalışma tişörtlerimizden başladım. 6 dakikaya kurarak güvertede çamaşır ipimi hazırladım. Ben hazırlığımı yapana kadar çamaşırlar yıkanmıştı. Bir güzel yıkıyor ki sormayın gitsin! Bir hoşuma gitti bir hoşuma gitti; anlatamam. Bu sevinçle çamaşır yıkama aşkına gelerek, çarşaf ve havlular hariç giydiğimiz tüm kıyafetlerimizi yıkadım astım. Bu kadar kullanışlı ve basit olacağını hiç düşünmemiştim.


Fandangle’a ve eski sahiplerine bu güzel küçük hediyeleri için teşekkür ediyorum.


Hem küçük, hem pratik, hem de hamarat.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

Makinanın markası ve bulabileceğim yerle ilgili bilgi verirseniz çok sevinirim. Bugün yeni teknemizde ilk günüm :)

Serap   |   Nisan 30, 2017