Korel Kubilay

Teknede kadın uğursuzluktur, diyenlere!

Hoşçakal Gina.

4 Kasım 2016

Bu gece son kez uyuyacağım Gina’da. Bakmayın neşeli neşeli, danslı, sözlü partiler yaptığımıza. Hiçbir zaman kendime yediremediğim, Gina’dan ayrılma yüzleşmesinin gerçeğini yaşıyorum aslında. İçimde ve hayatımda kocaman bir boşlukla. Bir daha onunla birlikte vakit geçiremeyeceğimi, seyir yapamayacağımı, sabahın ilk ışığı ile Türk Kahvesi eşliğinde tütünümü tüttüremeyeceğimi…Ve daha neler neler! Aklıma geldikçe, gözyaşlarına boğuluyorum.

” Her tekne satılıktır.” derler! İnanmazdım. Ama öyleymiş.

Yaklaşık üç yıl önce bize balayı çifti olarak gelen ve bu ziyaretlerini her seneye sıkıştıran, Gina’ yı her gelişlerinde daha çok sevip, gözlerine kestiren sevgili dostlarımız Önder- Pınar Yenerer çifti, konuverdiler bir anda kızımızın üstüne. Bir yanım çok buruk, bir yanım da mutlu aslında. Çünkü, şahane bir ailenin denizci olmasına sebep olacak Gina. Hem de yeni bebekleri Kemalyen ile birlikte. Bizim kadar Gina’ yı sevip ona çok iyi bakacaklarından eminim ki; bir başkası Gina’ ya sahip olsaydı gönlüm bu kadar ferah olmazdı.

Bazılarınıza fazla duygusallık yaptığım, ya da çok abartıyormuşum gibi gelebilir ama benim için çok özel bir teknedir, Gina. İlk uzun seyir yaptığım, ilk demir attığım, ilk yanaşmayı ve ayrılmayı öğrendiğim, ilk kaptanlık yaptığım, ilk tek başıma seyir yaptığım ve daha bir sürü sıralayamadığım ilklerimi yaşadım Gina’ da, sevgili canım kocam Kuntay’la.

Yazacak, anlatılacak daha çok şey var.Ve teknedekadinblog.com hala devam edecek. Hatta inşallah son nefesimi verene kadar! Eski hatıralarımız olsun , yeni başlangıçlarımız olsun; hepsi devam bu sayfada. Daha şimdiden yeni kızımız kim olacak diye, bakınmaya başladık bile. Belki İspanya’ dan, belki İtalya’ dan, belki Yunanistan’ dan belki de Hırvatistan’ dan haberler vereceğim size.

Gelelim cümlelerin sonuna: Öncelikle beni Gina ile tanıştırıp, denizi bu kadar sevmemi sağlayan ve büyük bir sabırla bana herşeyi öğreten  canım kocam Kuntay ‘a, öğrenmemi kolaylaştıran Gina’ ya ve beni sevdiğine inandığım denizlerin Tanrısı Poseidon’ a, bu zamana kadar bana yaşattıkları her an için teşekkür ediyorum.

Gina, seni çok seviyorum ve sen hep benim ilk göz ağrım  olarak hatıralarımda kalacaksın.

Hoşçakal Gina.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar