Korel Kubilay

Teknede kadın uğursuzluktur, diyenlere!

Teknemi özlediiiimmm…

21 Kasım 2015

Evet, teknemi özledim. Denizin üstünde,o  dinginliğin içinde olmayı, sadece durmayı ve  Okluk’u  özledim.

Daha ,yirmi yedi gün  oldu kara hayatına geçiş yapalı ama gelin görün ki; ben deniz hayatımı özledim. Gina’mda olmayı ,o daracık alanda vakit geçirmeyi,bulaşık yıkamayı hatta susuzluğu duşsuzluğu bile özledim.

Sanmayın ki; bir süreliğine kara hayatına geçiş yaptım diye yazmıyorum. Sadece ev moduna geçmek biraz zaman alıyor. Evi, kedisi, köpeği, balığı,güvercini(ailemizin yeni çifti), bahçesi, odunu, temizliği, sobası, tadilatı derken ,ne yazmaya vakit bulabildim ne de dinlenmeye.

Anca kendime gelmeye başlıyorum. Oysa ki şu an Gina’da olsam inanın daha az yorgun olurdum. Teknede işler öyle ya da böyle biter çünkü bitmek zorundadır. Ama evde bitmez.

Çok yakında denizde yaşayan ya da  yaşama hayalini kuran kadınlarla, minicik samimi röportajlarımı sizlerle paylaşacağım. Eğer sizinde -benim tanımadığım bilmediğim-paylaşacaklarınız varsa,lütfen benimle irtibata geçin. Teknenizin olup olmaması hiç önemli değil. Hatta ”en iyi tekne arkadaşımın teknesi”diyenlerdenseniz bile,o da kabulüm. Mühim olan denizin üstünde olmak.

Gina’mı özledim.Denizin üstünde olmayı özledim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar