Korel Kubilay

Teknede kadın uğursuzluktur, diyenlere!

Yeni kızımız Cova’ dan selam olsun

22 Mayıs 2018

İlk defa bu kadar ara vermişim yazmamaya. Hayatın akışı farklı yönlerde ilerleyince oluyor böyle aksaklıklar: hem sürpriz bir şekilde bir önceki teknemizin satılması hem ruhumuza uygun tekneyi geç bulmamız, kara hayatındaki değişiklikler derken kısmet bugüneymiş.

Deniz hayatında genelde küçük tekneyle başlanır. Bu işi becerip beceremeyeceğinizi anladıktan sonra teknenin boyu büyültülür. Genelde böyledir sistem ama, biz hariç! Biz 486 feet le başlayıp ( yani ben ), sonrasında 411 e inip şimdi de 36 feet de karar kılıp sadece bize yetecek olan teknemize kavuştuk sonunda. Önceleri charter yaptığımız için büyük boy tekneye ihtiyacımız vardı ama artık yok. Sadece ben, benim gibi denize gönül vermiş bu işi öğrenmek isteyen özel hanımlarla bilgilerimi birebir yaşayarak paylaşacağım yeni teknemizde.  Az kişi ile doğru vakit geçirmek.  Bu yüzden de daha büyüğüne ihtiyacımız yok.

Şu anki teknemiz 1988 model 36 feet Piewiet  1100 Hollanda yapımı Center Cocpit bir tekne. Küçük olduğu düşünülse de yaşam alanı çok konforlu ve eski yapım tekne olduğu için şu anki yeni model teknelerden çok daha güvenilir ve sağlam. Hayal ettiğim her şey var bu teknede:  tik güverte, cam sprayhood, center cocpit, balenli yelken, seramik mutfak, mutfakta ayaklı su pompası ( suyu idareli kullanmanızı sağlıyor), vebasto… Daha ne isteyim?

Sanırım Şubat ayıydı Cova’ yı aldığımızda. Teknenin içini boşaltmak, tekrar yerleşmek, tekneyi tanımak alışmak, temizlemek,  hazırlamak (ırgat, elektrik, elektronik kontrol ), deneme seyri derken artık hazırız sezona. Hatta geçen sezonu, bilirsiniz Gökçe ile kapatmıştım bu sezonu da Gökçe ile açmak nasip oldu. Canım arkadaşım süper miçom Gökçe. Bir de ailemize yeni gelen kızımız var Zeze. Tüm ekibin denizci olması hepimizde şahane anılar bıraktı yine. En leziz yemekleri yapıp afiyetle yedik, içtik, harika yelken yaptık, denize girdik bol bol yüzdük, yeri geldi Kuntay kaptandan fırça yedik. Gökçem sayesinde bol bol fotoğrafımız oldu yine. Gökova Okluk koyundan çıkıp önce Tuzla, Bodrum, Gümüşlük, Çökertme, Yedi Adalar derken denizi ilklerimize kadar hissettik yeni kızımız Cova ile.

Arayı fazla uzatmadan görüşmek üzere.

Denizin tuzu üzerimizden eksik olmasın.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar

[…] fruit machine app for android […]

online gambling mac compatible   |   Mayıs 22, 2018